Koduleht

Miks peaks koduleht olema mobiilisõbralik?

Postitatud Kategooria: Google, Kodulehed, Nutiseadmed

Mobiilisõbralik koduleht

Arvuti on hetkel Eestis populaarseim seade, millega interneti kasutatakse. See on olemas rohkem kui kolmel neljandikul inimestest. Nii süle- kui ka lauaarvutite kõrvale on viimastel aastatel suureks konkurendiks lisandunud nutitelefon, milleta enamik inimestest enam koduuksest välja ei astu. Kiire internetiühendusega saavad kiireloomulised asjad aetud väga hõlpsalt ka bussis, taksos või kohvikus, kus arvutit pole käepärast võtta. Tehnika areng muudab elu lihtsamaks. Paljude ettevõtete koduleht on loodud aga enne nutirevolutsiooni ja muudetud on ainult kodulehtede sisu, kuid disain, kasutaja- ning mobiilisõbralik koduleht on jäänud tahaplaanile.

 

Miks peab koduleht olema mobiilisõbralik?

Teeme lühiülevaate sellest, miks on oluline, et Teie koduleht oleks kasutatav ka telefonis.

Tänapäeval on enamasti kõigil nutitelefonid, et suhelda sõpradega ja otsida informatsiooni. Paljudes riikides on nutitelefonide arv isegi ületanud arvutite kasutamise arvu. Mobiilisõbralikku koduleht on oluline selleks, et inimene ei pettuks, kui ta külastab telefoniga Teie kodulehte.

Mobiilseadmete kasutamise populaarsus on kasvanud alates sellest, kui Apple andis välja esimese nutitelefoni ning mobiilseadmed hakkasid muutuma tavapäraseks igapäevaelu osaks. Nüüdseks ollakse isegi inimestega suheldes pigem telefonis ega vaadata üksteisele silma.

Veebisaitide omanikke ei mõjuta see, kuidas inimesed internetis suhtlevad, kuid see suurendab veebisaidi mobiilisõbralikumaks muutmise vajadust. Me elame digiajastul, kuid jätkuvalt eksisteerib kodulehti, millel pole tehtud vastavaid uuendusi. Kodulehe külastaja ei saa head kogemust, võite kaotada suure osa oma potentsiaalsest külastatavusest ja langeda ka otsingumootori pingereas madalamale kohale.

Kindlasti oled nendest teemadest juba varem kuulnud, kuid kordame veelkord: „Tee oma koduleht mobiilis kasutatavaks!“  See on midagi, mida tegema pead, aga teine asi on see, kuidas seda teha.